Sevgili Öğretmenim

 

 

ALİ BAŞPINAR, OĞRETMENİM

En küçükleri 3 ihtilal, sayılamayacak kadar da balans ayarı gördü.

Kara Veli Özlüyoruz

Cahit Amca'mız ile Ülkü Teyze'mizin üç çocuğunun en büyüğüydü. Çocukluk günleri geri de kalıp kanı kaynatan gençlik günleri gelip çattığında memleket meseleleri de zihnini kurcalamaya başaldı. Evde sürekli günlük gazete olmasın dan dolayı memlekette ve dünya da olup bitenleri günü gününe takip ediyor, anlamadığı bilmediği konular da sorup öğrenmeye gayret ediyordu. Ereğli Sanat

"hava kararıyor, biraz acele edelim..."

"hava kararıyor, biraz acele edelim..."
batman ayakkabıcılar çarşısındaki esnaf, kendilerini ziyarete gelen heyete, bir şeyler anlatmaya çalışırken; dep il yöneticisi, böyle fısıldadı yanındakine. kulağına eğildiği kişi, partisinin mardin milletvekili mehmet sincar, mesajı almıştı. vedalaştılar, hızlı adımlarla parti il merkezine doğru yola çıktılar.
tarih 4 eylül 1993, saat 18.00'di. çok geçmeden namlular hedeflerine kurşun yağdırmaya başladı. önce mehmet sincar sekiz kurşun yarasıyla düştü yere. ardından, il yönetim kurulu üyesi metin özdemir.
faili meçhul cinayetleri araştırmak için batman'a gelen milletvekili, ankara'ya dönemeyecekti artık.
yetkililer, hiç gecikmeden kentte sokağa çıkma yasağı ilan ettiler. gözaltılar başladı. ankara da aceleciydi. devlet bakanları necmettin cevheri ile mehmet gölhan, 24 saat geçmeden tetikçinin yakalandığını duyurdular. dönemin emniyet genel müdürü mehmet ağar ise bir gün sonra öfkeliydi:
"işi batırdılar. çıkacak işi batırdılar. biraz susalım..."

Çok Özledik

Teknik öğretmene gittiğim ilk gün, bütün tek-der lilerin hatırlayacağı gibi okulun bahçesinde kalabalık bir forum yapıldı. Necdet o gün omuzlar üzerinde bir konuşma yaptı, hep beraber okuldan ayrıldık. Dağıldıktan sonrada yurda geldim. O günden itibaren tek-derlileri tanımaya başladım.

O zamanlar Hukuk yurdu vardı orda kalıyordum. Aynı köyde doğup birlikte büyüdüğümüz neredeyse yediğimiz ekmek içtiğimiz su ayrı gitmeyen daha sonra Çorumda katledilen sevgili arkadaşım Kemal’le birlikte o yurda kaydolduk. Odamıza yasak olmasına rağmen bir elektrik ocağı, çaydanlık ve bilumum kahvaltılık malzemeleri alarak kendimizce düzenimizi kurduk. Sabah ayrılıp okulumuza gidiyorduk akşam yine birlikte oluyorduk. Yurttan bir tarafa ayrılmadığımız için herkes orya gelirdi görürdük konuşurduk. Çok geçmeden bir minibüs kadar tek-derli olduğumuzu öğrendik. Sabahları da bir minibüs tutup toplanma yerine beraber gidiyorduk. Sürekli birlikte olmaktan dolayı dostluk ilişkileri çabuk gelişiyordu.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.