RIZA AYDIN

KIVIRCIK ALİ 

Adana’da yeni yetme gençler birbirleriyle takıştıklarında “Var, işine git oğlum, sen daha ananın koyduğu adla duruyorsun derler.

VELİ ESKİİLİ

                                                                                                            VELİ YAŞIYOR

  TEK-DER’in, DEV-GENÇ’in, DEVRİMCİ YOL’un tepeden tırnağa korkusuzluk ve cesaret sembolü KARA VELİ’si, Çorum’un, Antalya’nın, FATİH’i, Adana’nın ALİ YAVUZ’u, KIVIRCIK ALİ’si

Çok Özledik

Teknik öğretmene gittiğim ilk gün, bütün tek-der lilerin hatırlayacağı gibi okulun bahçesinde kalabalık bir forum yapıldı. Necdet o gün omuzlar üzerinde bir konuşma yaptı, hep beraber okuldan ayrıldık. Dağıldıktan sonrada yurda geldim. O günden itibaren tek-derlileri tanımaya başladım.

O zamanlar Hukuk yurdu vardı orda kalıyordum. Aynı köyde doğup birlikte büyüdüğümüz neredeyse yediğimiz ekmek içtiğimiz su ayrı gitmeyen daha sonra Çorumda katledilen sevgili arkadaşım Kemal’le birlikte o yurda kaydolduk. Odamıza yasak olmasına rağmen bir elektrik ocağı, çaydanlık ve bilumum kahvaltılık malzemeleri alarak kendimizce düzenimizi kurduk. Sabah ayrılıp okulumuza gidiyorduk akşam yine birlikte oluyorduk. Yurttan bir tarafa ayrılmadığımız için herkes orya gelirdi görürdük konuşurduk. Çok geçmeden bir minibüs kadar tek-derli olduğumuzu öğrendik. Sabahları da bir minibüs tutup toplanma yerine beraber gidiyorduk. Sürekli birlikte olmaktan dolayı dostluk ilişkileri çabuk gelişiyordu.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.